استارتاپ پلتفرمی

فرصت استارتاپی برای بهبود تدارکات شرکت‌ها

در بخش تامین اجناس و کالاهای موردنیاز شرکت چه نیازی جای کار دارد؟

نوسان قیمتها، همه‌گیری و دورکاری در این فصل سرد روی تدارکات و تامین منابع هم تاثیر گذاشته و تماس، ایمیل و کلا پیگیری همکاران واحدهای تدارکات را بیشتر کرده.
برای بهبود این شرایط استارتاپ فرست مارکت در آذرماه موفق به جذب سرمایه شد تا بتواند پلتفرم هوشمند تدارکات خود را توسعه دهد.

در این پلتفرم استعلام قیمت از تامین‌کنندگان مختلف، مقایسه قیمت‌ها و شرایط و ارسال محموله سریعتر، اتوماتیک و با دقت بیشتری نسبت به روال‌های معمول انجام می‌شود. درواقع با استفاده از این پلتفرم بسیاری از پیگیری‌های ایمیلی، تماسی، استعلام در واتس‌اپ، گزارش‌نویسی از تامین‌کنندگان و … حذف می‌شود.
می‌توان گفت در شرایطی که بر اثر پاندمی ایجاد شده این ۳۰ میلیون فاند جدید روی راهکار درستی هزینه شده. البته که پیش از این هم فرست مارکت موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله گارتنر شده.
این استارتاپ می‌خواهد جایگزینی برای نرم افزارهای بزرگی مثل SAP و Oracle در بخشی از مارکت شود چرا که به عقیده موسسان آن، این نرم افزارها فقط روی خریدهای عمده شرکتها (بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دلار) تمرکز دارند در حالیکه بخش قابل توجهی از خرید شرکت‌ها کمتر از این عدد است و آن‌ها با پلتفرم فرست مارکت به راحتی می‌توانند از تامین‌کنندگان مختلف پیشنهاد دریافت کنند و پیشنهاد بهتر را بپذیرند.
در واقع فرست مارکت یک مارکت پلیس برای وندورها است و برای مشتریان یک سیستم خرید مرکزی برای مشتریان. 

در این ویدیو با این پلتفرم هوشمند آشنا می‌شویم:

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا