دیسکاپ اجایل

مساله یک شتابدهنده جدید

پرسش از دیسکاپ: ما یک شتابدهنده جدید هستیم و تیم‌هایی که با ما کار می‌کنند ایده‌های جالبی دارند ولی عملا قابلیت اجرایی ندارند. لطفا چند فرصت خوب که بتوانند آن را عملیاتی کنند و تکراری نباشد به ما معرفی کنید.

پاسخ: اشاره شما به ایده‌ها و فرصت‌ها جالب است چون اگرچه گاهی به جای هم استفاده می‌شوند ولی تفاوت مهمی دارند. ایده مفهومی است که ممکن است بتوانیم از آن پول دربیاوریم ولی فرصت، ارزش تجاری ثابت شده است. به عبارتی دیگر می‌توانیم بگوییم ایده راهکار خلاقه انتزاعی به یک مساله است ولی فرصت ایده، موقعیت یا وضعیتی است که می‌تواند به یک بیزینس مطلوب تبدیل بشود و لزوما از ایده نشات نگرفته است و شامل یک ارزش است. فرصت‌ها بسیار کمتر از ایده‌ها هستند ولی باارزش‌ بالاتر.

اگر می‌خواهید از کانال ایده‌های تیم‌های خودتان به فرصت برسید، باید آن‌ها را از فیلترهای مختلفی بگذرانید تا فرصت‌ها را پیدا کنید. از جمله اندازه بازار، وضعیت عرضه به همان نیاز، هزینه‌های راه‌اندازی، برآورد واقع‌بینانه از فروش، …
برای اینکه پاسخ سریعی به سوال شما بدهیم، ۴ نمونه از فرصت‌هایی که در دیسکاپ شناسایی اولیه شده‌اند (بعد از این مرحله نیاز به امکان‌سنجی آن‌ها داریم) را به شما معرفی می‌کنیم:

فرصت اول
مساله: زمانی که می‌خواهیم فایل‌ها و داده‌ها را از یک سیستم یا پلتفرم به جای دیگری منتقل کنیم مثلا از لپ تاپ شرکت به گوشی، معمولا فایل‌ها را از طریق ایمیل، سرویس ابری، تلگرام یا واسط دیگری منتقل می‌کنیم که هم باعث پراکندگی اطلاعات می‌شود، زمانبر است و هم جابجایی به شکل بهینه انجام نمی‌شود.

یک راه‌حل برای حل این مساله:
اشتراک داده‌ها به راحتی، سریع و متمرکز

فرصت دوم
مساله: قدرت خرید گروه قابل توجهی از جامعه هدف به دلیل شیوع کرونا پایین آمده است و امکان پرداخت نقدی برای کالاهای موردنیاز خود را ندارند.

یک راه‌حل برای حل این مساله:
دریافت مبلغ خرید در ۴ قسط از مشتری و واریز کل مبلغ به فروشنده به صورت پیش‌پرداخت

فرصت سوم
مساله: فریلنسرها و مشاوران، پیمانکاران و تعمیرکاران، سرایداران و نیروهای خدماتی، آرایشگران و … گروه قابل توجهی را تشکیل می‌دهند که اغلب به صورت پاره‌وقت مشغولند و بیمه رسمی ندارند. شرایط پاندمی باعث بیکار شدن افراد زیادی از شغل تمام وقت خود شده و برخی از آن‌ها نیز به جمع فریلنسرها اضافه شدند. این گروه نیز نیاز اساسی به بیمه درمانی دارند.

یک راه‌حل برای حل این مساله:
راه اندازی اینشورتک مخصوص فریلنسرها

برای آشنایی بیشتر با هر یک از این فرصت‌ها ویدیوی آن را مشاهده نمایید. 

دکمه بازگشت به بالا