دیسکاپ اینسایت

چه ارزش افزوده ­ای باعث رشد استارتاپهای املاک می‌شود؟

عنوان گزارش بازار: 

افزایش تعداد رقبا و اقدامات جدید آن‌­ها معمولا تصمیم‌­گیری را برای قدم بعدی با تردید بیشتری همراه می‌­کند. مدیران محصول برای فیچرهای بعدی یا تغییر فیچرهای فعلی در صورتی که از یک بیزینس خارجی الگوبرداری کنند، معمولا کمتر تحت تاثیر اقدامات رقبا قرار می‌­گیرند چون به احتمال موفقیت آن بیشتر اعتماد دارند ولی در شرایطی که قابلیت‌­های اپ آن­‌ها مشابه رقبا باشد ولی خروجی کمتری بدست آورده باشند (مانند تعداد کاربران)، باعث ایجاد دغدغه و کاهش انگیزه تیم می­‌گردد. در حالیکه می‌­دانیم علاوه بر قابلیت‌­های محصول، جنبه‌­های تاثیرگذار دیگری نیز باعث رشد شاخص­‌های محصول می‌­شود مانند برندهای زیرمجموعه، ادغام، پارتنر استراتژیک، سرمایه‌­گذار و منافعی که از آن عاید استارت‌­آپ می‌­شود، مارکتینگ، سازمان‌­های حمایت­ کننده، نوع ارتباط با آژانس‌­های املاک و عوامل موثر دیگر. برای نمونه ادغام آلونک در شیپور.

آگاهی از این موارد و پذیرش آن‌­ها می‌­تواند باعث تمرکز انرژی و بهره‌­برداری از پتانسیل‌­های ویژه استارت‌­آپ شود و تمایز بیشتری را با بهره بردن از نوآوری و تکنولوژی ایجاد کرد که برای مشتریان ارزش جدید محسوب شود. مانند استفاده این پین از تکنولوژی واقعیت افزوده به صورت کاربردی.

نگاهی بیاندازیم به چند نمونه از استارت‌­آپ‌­های حوزه املاک که در حال حاضر دارای سهم بازار هستند و نسبتاً پشتوانه قوی دارند:

استارتاپهای املاک
دیوار و شیپور شش سال از فعالیتشان می‌­گذرد و آی ­هوم و هومینگ یکی دو سال است که به طور جدی وارد این مارکت شده‌­اند و با سرعت بالاتری به جامعیت مشابه در آگهی­‌ها رسیده­‌اند.

بدیهی است که مقایسه کسب و کارهای افقی با عمودی انجام نمی‌­شود چرا که تنوع دسته‌­بندی‌­ها روی میزان بازدید آگهی‌­ها و شاخص­‌های دیگر تاثیر مستقیم می‌­گذارد. از چهار نمونه مطرح شده سه استارت­آپ موفق شده‌­اند سرمایه خارجی جذب کنند و هومینگ نیز با سرمایه‌­گذاری شرکت بزرگی پیش می­‌رود.

در ادامه به موضوعات زیر می‌پردازیم:

 • از چه شاخص­هایی برای پلتفرم اجاره املاک استفاده کنیم؟
 • خریداران و اجاره کنندگان املاک چه انتظاراتی از پلتفرم‌ها دارند؟
 • به چه نیازها و خواسته‌هایی کمتر پاسخ داده شده است؟
 • چه راهکارهای جدیدی برای رشد استارت‌آپ‌های املاک وجود دارد؟

این گزارش تخصصی را به دوستان زیر پیشنهاد می‌کنیم:

 • افرادی که در استارت‌آپ‌های املاک مشغول هستند
 • افرادی که مایلند در این مارکت استارت‌آپ راه اندازی کنند و یا فعالیت خود را توسعه بدهند
 • سرمایه گذارانی که دنبال کسب و کارهای مارکت املاک هستند

و به طور کلی فعالان و علاقمندان اکوسیستم کارآفرینی و استارت‌آپی

نمونه‌های مورد بررسی در این گزارش به ترتیب حروف الفبا:

 • آی هوم
 • دیوار
 • شیپور
 • هومینگ

تعداد صفحات گزارش: 8

تهیه گزارش بازار

به منظور تهیه گزارش می‌توانید درخواست خود را از طریق این فرم ارسال نمایید.

* شایان توجه است نمونه‌های مورد بررسی در این بخش، صرفا به منظور انتقال پیام نویسنده انتخاب شده‌اند و در این گزارش به هیچ عنوان هدفی برای برتر نشان دادن نمونه‌ها نسبت به اپلیکیشن‌های مشابه، پروموت و تبلیغ غیرمستقیم آن‌ها یا بازاریابی محتوا برای آن‌ها دنبال نمی‌شود. برای بررسی آن‌ها در گزارش هیچ هزینه‌ای دریافت نشده است و هیچ گونه درخواستی برای تبلیغات در گزارشات دیسکاپ اینسایت پذیرفته نمی‌شود.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن